06 Νοεμβρίου 2021 - 31 Δεκεμβρίου 2022

Σάββατο στο Μουσείο με 20+1 αριστουργήματα

Ζήστε ένα διαφορετικό πρωινό Σαββάτου! Ελάτε στο Μουσείο Ακρόπολης και ανακαλύψτε μαζί με τους αρχαιολόγους τις κρυφές ιστορίες 20+1 αριστουργημάτων, που οι ίδιοι διάλεξαν για εσάς. Μύθοι και θρύλοι, δοξασίες και παραδόσεις, ιστορικά ορόσημα και ανθρώπινες ιστορίες μετουσιώνονται σε τέχνη και υφαίνουν μια βιωματική εμπειρία, σε έναν ξεχωριστό περίπατο στους εκθεσιακούς χώρους του Μουσείου.

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Αγγλικά κάθε Σάββατο, στις 10:30 π.μ.
Ελληνικά κάθε Σάββατο, στις 12:30 μ.μ.
Διάρκεια 90 λεπτά
Κόστος Δωρεάν. Απαραίτητη προϋπόθεση η έκδοση εισιτηρίου ημέρας για τους ενηλίκους και μηδενικού εισιτηρίου για τα παιδιά. Ενημερωθείτε για το κόστος εισιτηρίων.
Εγγραφή Εγγραφές γίνονται την ημέρα της παρουσίασης στο Γραφείο Πληροφοριών του Μουσείου. Έως 30 επισκέπτες ανά παρουσίαση. Τηρείται σειρά προτεραιότητας.
Οδηγίες συμμετοχής

Συστήνεται εγγραφή στο πρόγραμμα πριν την αγορά εισιτηρίου.

Ομαδικές εγγραφές (άνω των 10 ατόμων) δεν γίνονται.

Η παρουσίαση πραγματοποιείται με τη χρήση ακουστικών συσκευών (whisper), οι οποίες χορηγούνται από το Γραφείο Πληροφοριών με την προσωρινή παράδοση επίσημου εγγράφου ταυτοποίησης (Δελτίο Ταυτότητας, Δίπλωμα Οδήγησης, Διαβατήριο).

Μέτρα υγειονομικής προστασίας Ενημερωθείτε αναλυτικά για τα μέτρα υγειονομικής προστασίας.

Η χρήση των δεδομένων σας περιγράφεται στις ρυθμίσεις απορρήτου