01 Ιουλίου 2016 - 30 Οκτωβρίου 2020

Ένας περίπατος στο Μουσείο με τον αρχαιολόγο

Σας περιμένουμε κάθε Παρασκευή απόγευμα στη θεματική παρουσίαση «Ένας Περίπατος στο Μουσείο με τον Αρχαιολόγο», μια περιήγηση στις αίθουσες του Μουσείου με στόχο τη γνωριμία με τους θησαυρούς του.

Η παρουσίαση διαμορφώνεται κάθε φορά με βάση τα δικά σας ενδιαφέροντα, ενώ η χρήση ποικίλων εποπτικών μέσων, όπως tablet με φωτογραφίες, σχέδια και αναπαραστάσεις, καθώς και οι στάσεις στις ψηφιακές και πειραματικές εφαρμογές που εμπλουτίζουν την έκθεση στο Μουσείο, υπόσχονται μια αξέχαστη εμπειρία.

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Ελληνικά κάθε Παρασκευή, στις 8 μ.μ.
Αγγλικά κάθε Παρασκευή, στις 6 μ.μ.
Διάρκεια 60 λεπτά
Εγγραφή  την ημέρα της παρουσίασης / στο Γραφείο Πληροφοριών / με σειρά προτεραιότητας / έως 18 επισκέπτες
Μέτρα υγειονομικής προστασίας η χρήση προστατευτικής μάσκας (δεν παρέχεται από το Μουσείο) και ατομικής ακουστικής  συσκευής whisper (παρέχεται από το Μουσείο) είναι υποχρεωτική
Κόστος απαραίτητη προϋπόθεση η έκδοση εισιτηρίου γενικής εισόδου