«Μια νύχτα γεμάτη εmotions» από το Μουσείο Ακρόπολης και το Ίδρυμα Ωνάση (23 Σεπτεμβρίου 2017)

18/09/2017

Το Μουσείο της Ακρόπολης και το Ίδρυμα Ωνάση συμμετέχουν στη μεγάλη καλλιτεχνική δράση των atenistas Art Night Athens και δημιουργούν «Μια νύχτα γεμάτη εmotions».

Το Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου, σε μια νύχτα-γιορτή για την τέχνη και τον πολιτισμό, η έκθεση εmotions, η οποία παρουσιάζεται στο Μουσείο της Ακρόπολης με πρωτοβουλία του Ιδρύματος Ωνάση, θα μυήσει μία ομάδα επισκεπτών στα συναισθήματα του αρχαίου κόσμου, μέσα από δύο διαδοχικές δράσεις: μια απολαυστική ξενάγηση στην έκθεση (στις 20:00) από το εξειδικευμένο προσωπικό του Μουσείου της Ακρόπολης και ένα ρεσιτάλ μουσικής με επιλογή έργων, εμπνευσμένη από την έκθεση εmotions, που θα πραγματοποιηθεί στην Ωνάσειο Βιβλιοθήκη (Αμαλίας 56, 21:00). Δείτε περισσότερα στο δελτίο τύπου που ακολουθεί.

Σχετικά αρχεία: Δελτίο Τύπου