Οι πέντε από τις έξι Καρυάτιδες στο Μουσείο της Ακρόπολης

Ένας περίπατος στο Μουσείο με τον αρχαιολόγο

Παρασκευή, 1 Ιουλίου, 2016 - Δευτέρα, 31 Δεκεμβρίου, 2018

Οι επισκέπτες έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν σε βραδινούς περιπάτους μέσα στις αίθουσες του Μουσείου με απρόβλεπτους σταθμούς και ποικίλες συζητήσεις με τη συντροφιά ενός αρχαιολόγου.

Χρήσιμες πληροφορίες

Ελληνικά: κάθε Παρασκευή, στις 8 μ.μ.
Αγγλικά: κάθε Παρασκευή, στις 6 μ.μ.
Την Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου 2017 δε θα πραγματοποιηθούν οι θεματικές παρουσιάσεις λόγω του εορταστικού προγράμματος του Μουσείου.
Συμμετοχή: Έως 40 επισκέπτες ανά θεματική παρουσίαση. Εγγραφές γίνονται τις ημέρες των παρουσιάσεων στο Γραφείο Πληροφοριών στην είσοδο του Μουσείου. Τηρείται σειρά προτεραιότητας.
Κόστος συμμετοχής: Η θεματική παρουσίαση είναι ελεύθερη. Απαραίτητη προϋπόθεση μόνο η έκδοση εισιτηρίου της γενικής εισόδου (5 ευρώ).
Σημείο συνάντησης με τον Αρχαιολόγο-Φροντιστή: Στο γυάλινο δάπεδο στο ισόγειο του Μουσείου.

Η θεματική παρουσίαση «Ένας περίπατος στο Μουσείο με τον αρχαιολόγο» συμπεριλαμβάνεται στις μόνιμες θεματικές παρουσιάσεις του Μουσείου Ακρόπολης.